İsrail Ankara Büyükelçiliği

 

İsrail Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

 
Ankara İsrail Büyükelçiliği Adres
Mahatma Gandi Caddesi 85 GOP - Ankara

 

Ankara İsrail Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları İsrail vize işlemleri için İsrail Ankara Büyükelçiliği'ne başvuruda bulunabilirler. Türkiye’de ikamet eden İsrail vatandaşlarının da konsolosluk işlemleri için İsrail Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapmaları gerekmektedir.İsrail Büyükelçiliği Pasaport Yenileme

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan İsrail vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Ankara İsrail Büyükelçiliği'nde gerçekleştirebilirler.Ankara İsrail Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu

İsrail vizesi için başvuruda bulunan kişilerin vize başvurularından önce başvuru formlarını eksiksiz doldurarak başvuru evrakları arasına eklemesi gerekmektedir. İsrail vize başvuru formu için tıklayınız.


 
İsrail Ankara Büyükelçiliği Turistik Vize Dilekçe Örneği

İsrail Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi başvuru evrakları arasına konulmalıdır.

 

İsrail Büyükelçiliği Ticari Vize Dilekçe Örneği

İsrail Büyükelçiliği’ne vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi başvuru evrakları arasına konulmalıdır. 

   

İsrail Ankara Büyükelçiliği Vize Ücreti

İsrail’a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti elçilik tarafından belirlenmektedir.İsrail Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri 2018

İsrail Ankara Büyükelçiliği Ankara ve Türkiye’de yer alan diğer Konsoloslukları, İsrail resmi tatillerinin dışında Türkiye resmi tatillerinde de hizmet vermemektedir.

 
 

01/01               Yeni Yıl

30/03-7/04      Pesah Hamursuz bayramı

18-19/04         Yom Ha’atzmaut Bağımsızlık günü

23/04               23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

1/05                İşçi Bayramı

19/05              19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı

19-21/05         Shavuot Dini bayramı

13-17/06         Şeker Bayramı

20-24/08         Kurban Bayramı

30/08              Zafer Bayramı

9-11/09           Rosh Hashana Bayramı

18-19/09         Yom Kıppur Dini Bayramı

23-30/09         Sukkot Dini Bayramı

1-2/10             Simha Tora Bayramı

29/10               29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

 

Ankara İsrail Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Batman, Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Mersin, Iğdır, Karabük, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Malatya, Muğla, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak

İsrail Büyükelçiliği Ankara Nasıl Gidilir?

İsrail Ankara Büyükelçiliği Gaziosmanpaşa’da bulunmaktadır. Gaziosmanpaşa güzergâhından geçen otobüsler aracılığı ile İsrail Ankara Büyükelçiliği’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

İsrail Büyükelçiliği Ankara Görevleri

Ankara İsrail Büyükelçiliği, İsrail’ı Türkiye’de temsil eden İsrail devletinin en resmi kurumudur. Bir ülkeyi başka bir ülkede temsil ederken Büyükelçilik, ülkesini hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil etmektedir. Vatandaşlarının ve tüzel kişiliklerin hak ve menfaatlerini korur, İsrail’ın, Türkiye ile olan dostluk, siyasi, ekonomik, kültürel ve bilimsel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutar.

Ayrıca İsrail Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü İsrail vize işlemleri içinde çalışmalar sürdürürken, İsrail vizesiİsrail vize başvuru formuİsrail vize başvurusuİsrail vize ücretleri, İsrail kısa ve uzun süreli vize başvuru işlemleri için de hizmet vermektedir.


İsrail vize başvuru işlemleri şahsi olarak Konsolosluğa gerçekleştirilebilirken, İsrail vize işlemleri için çalışmalar sürdüren kurumlar aracılığı ile de İsrail vizesi başvurularında bulunulabilecektir. Not: İsrail devletinin Türkiye’de bulunan ve Türkiye ile kurdukları ilişkinin en resmi temsilcisidir İsrail Büyükelçiliği Ankara. Türkiye İsrail Büyükelçiliği ülkesini, Türkiye’ de hükümetler düzeyinde temsil ederken aynı zamanda İsrail Büyükelçiliği Ankara Gaziosmanpaşa, Türkiye’de bulunan İsrail vatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini iyileştirme üzerine faaliyetler de de bulunmaktadır.
 

Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti devleti ile iyi niyet, dostluk ve ticari ilişkilerin gelişmesini yönünde girişimlerde bulunur.
 

Türkiye İsrail Büyükelçiliği bünyesinde bulunan İsrail Konsolosluk vize bölümü ise İsrail vizesi işlemlerinin organize edilip yürütülebileceği bir temsilciliktir. Türkiye İsrail Büyükelçiliği Konsolosluk bölümünde İsrail vize işlemleri, İsrail vize başvuru formu, İsrail vize ücretleri, İsrail turistik, ticari ve aile ziyareti vizeleri hakkında bilgi edinebilir işlemlerde bulunabilirsiniz.

 

İsrail Ankara Büyükelçiliği Nerededir?

 

İsrail Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: embassies.gov.il